Uue Porsche Taycani esitlus: Ülim emotsioon

 

12. aprillil esitleti CarStadtis uut Porsche Taycani suurejoonelise showga “Overfeel”.

Muusika kirjutas ja arranžeeris artist-produtsent Raul Ojamaa, kes on varasemalt ka koostööd teinud mitmete Eesti artistidega nagu Miljardid, NOËP, nublu, Lenna, Ines jpt.

2019. aastal muutis Porsche oma esimese elektriautoga arusaama elektriautodest. “Taycan on midagi nii erakordset, millest ei saa enne aru kui päriselt rooli taha istud. Seda ei saa kirjeldada, seda peab tundma,” lausus Porsche Eesti esindaja Jussi Pärnpuu. „Seepärast soovisime uut Taycani esitleda lähipiirkonna ainulaadseimas autokereremonditöökojas ja luua show, mis tekitab emotsiooni ja puudutaks inimese meeli,” lausus Pärnpuu. 

Muusik Raul Ojamaa jaoks oli tegemist esimese analoogse projektiga. “Lugu, mille kirjutasin, liitis filmimuusika ja elektroonilise muusika legendi Kraftwerk olemuse. Minu jaoks oli kõige olulisem saada teosesse Porsche stiilsust ja ajatust koos kübekese draamaga,“ lausus Ojamaa. Porsche tunnetuse saamiseks viibis artist ka Taycani roolis ja kuulas muusikat. Enim kõnetaski teda cool, aga samas tugeva karakteriga elektrooniline muusika, mis vormistati aeglaselt arenevasse, pideva ootuspingega teosesse, mis lõpus ka kenasti kulmineerub. 

„Isiklikult tegi loo minu jaoks terviklikuks tekst, mille kirjutasin ja mida “naisrobot” ka loo vaheosas ette kannab. Olemuselt on see justkui auto aju, mis räägib, et maailm, kus elame, on täis müra, kaootiline ja ainuke võimalus sellest välja saada on autosse istuda, sest peamine emotsioon päevast Taycaniga sõites oli see rahu ja vaikus ja zen, mida ka kõige puisem Kristiine ristmik rikkuda ei suutnud,” kirjeldas Ojamaa. 

Esitletud mudelitest olid väljas baasmudel, Turbo ja Turbo S.  Uutel mudelitel on rohkem võimsust, pikem sõiduulatus, parem kiirendus ning kiirem ja stabiilsem aku laadimine. Tänu Style Porsche viimistletud disainile eristuvad  Turbo-mudelid nüüdsest veelgi enam. Kõigil uutel Taycani versioonidel on varasemast rikkalikum põhivarustus ning need saavad Porsche Driver Experience’i uusima versiooni koos täiustatud kuva- ja juhtimiskontseptsiooniga. 

Tutvuge uue Porsche Taycaniga lähemalt.

Vaata suurejoonelist esitlust ja lavashowd YouTube’ist

 

Viimati muudetud: 29.05.2024