Kristin Tattar: Olen olemuselt unistaja, nagu Porschegi

 

Kristin Tattari nimi on tuntud mitte ainult siinpool, vaid ka teispool suurt lompi ehk USAs. Discgolfi maailmatäht, mitme rekordi purustaja ja tõestus, et unistuste järgimine ning endale kindlaks jäämine, toob tulemusi. Kristini taustaloos saab paralleeli tuua ka Porschega. Tuntumad lausedki kuulsa autotootja ümber kõlavad „Follow your Dream“ või „It all starts with a Dream“. Saime Kristiniga kokku ning rääkisime nii autodest kui unistustest.

Auto, kuid mitte ainult

Automaailmaga viis Kristini kokku tema isa, kes töötas ehitusettevõtjana ning kelle jaoks oli auto määrava tähtsusega töövahend. Seda, et auto annab vabaduse liikuda ja olla oma aja peremees, sisestas isa väikesele Kristinile lapsest peale. „Ta pani mind juba väikese tüdrukutirtsuna metsavaheteedel rooli ja julgustas autoga sõitma,“ meenutab ta.

Kui isa jaoks oli auto oluline abivahend, mis andis vabaduse ja mobiilsuse, siis Kristin on auto rolli enda jaoks hoopis teisiti mõtestanud. Ja seda eriti nüüd, mil ta viimased pool aastat on leidnud end Porsche Macani roolist. „Kuna töid ja tegemisi jagub nii Pärnu kui Tallinna vahel, tuleb ka neid autos veedetud kilomeetreid piisavalt, mistõttu pean oluliseks, et seal oleks mugav ja meeldiv viibida,“ lausub ta.

Koos Macaniga on Kristini ellu tulnud ka kihk lihtsalt väljasõite teha ja sõitmisest rõõmu tunda. „Macanis on mul hetked iseendaga, kus kuulan podcast’e ja viin mõtted teisele lainele.“ Samas meeldib talle autos ka täielikku vaikust nautida, ilma igasuguse taustamuusika ja tegevuseta, lihtsalt keskenduda hetkele rooli taga. „Näen enda pealt, et Porsche muudab inimeste arusaama autodest – see pole lihtsalt tarbeasi, vaid ka emotsiooniandja, zen. See, mis tunde ja kogemuse sa autoroolis saad, on midagi teistsugust, mida teises autos ei koge ja seda on sõnades raske kirjeldada.“

Porsche kui sümbol

Kristinile on Porsche ka kui oluline sümbol, mis tuletab talle pidevalt meelde – jää kindlaks oma valitud teele. Järgi oma unistusi! See on tema jaoks sünonüüm „unistuste täitumisest“. Ja ta ei mõtle seda kitsas plaanis, et ta saabki sellega nüüd sõita, vaid pigem on selle taga Porsche sünnilugu.

„Me teame kõik seda lugu, kus Ferry Porsche vaatas enda ümber ringi ja leidmata sobivat autot, otsustas selle ehitada ise. Seesama ettevõtte loomise lugu resoneerib nii tugevalt ka minuga ja tuletab pidevalt meelde, et ei tasu kitsalt unistada. Kui näed midagi, mida soovid maailma luua, siis tuleb uskuda, et sinul on see võimekus seda teha. Iga kord kui seda autot oma õues vaatan ja sisse istun, on see sümbol unistamisest, unistuste järgimisest ja nende täitumisest. Ja mul on hea meel, et see pole minu jaoks enam mõtte tasandil, vaid ka käega katsutav,“ rõõmustab Kristin.

Macan – sportauto, mis katab kõik vajadused

Oma Macani kohta ütleb Kristin, et tegu pole sportautoga selle klassikalises mõttes, aga see-eest on sellel omad omapärad ja voolujoonelisus, mis ka 2-ukselisele sportautole omased. „See toetab minu eriala valikut ja elustiili, aga samas on osa ägedast sportauto vibe’ist ja brändist, perekonnast ja tuumikust. Macan on 4-ukseline ja 5-kohaline sportauto,“ ütleb ta veendunult.

Autojuhina on Kristin rahulik ja tasakaalukas, kes liikluses liialt riske ei võta, kuid Porsche sportlikkuse, täpsuse ja kiiruse toob ta küll esile. „Porsche ja discgolfi vahel saab tuua mitu paralleeli: täpsus, kiirus, keskendumine, professionaalsus. Kindlasti ka elegants, mida püüan ka läbi oma olemuse – läbi käitumise ja riietuse – mängu tuua.“

Kristinil on plaan võtta augustis osa Porsche sõiduelamusest, et auto sportlikkus, kiirus ja täpsus proovile panna ning seeläbi ka oma sõiduoskusi lihvida ja auto tõelist potentsiaali tunda. „Olen alati mõelnud, et kui seda teha, siis turvalises ja ettenähtud keskkonnas, kus ma ei sea ohtu enda ümber olevaid kaasliiklejaid ja saan piirideta auto sõidudünaamikat katsetada,“ mõtiskleb ta.

Lõpeta unistamine, tegutse!

Miks siis Porsche Kristinit niivõrd kõnetab? Paljud autod on ju tehnoloogiliselt head ja võimekad. Ta leiab, et üks asi on lihtsalt valida endale auto, mis on mõistlik, energiasäästlik, vahvat sinist värvi vms. Teistel autobrändidel aga pole seda taustalugu ja olemust, mis Porschel on. Ja see on kopeerimatu.

„Porsche lugu on unikaalne ja teistsugune ja see, millise paralleeli saab tõmmata meie taustalugude vahele, on hämmastav. Ma ei kujutanud ette, et meie ühisosa võiks nii palju kattuda, ja seda meeldivam on meie side ja sellest tulenev sõidukogemus.“

Kristini sõnum on: järgi oma unistusi ja tegutse selles suunas. „Kui mõtlen, et mis see järgmine asi on, mis elus sihiks võtta, siis Porsche aitab seda unistust suuremaks teha ja annab unistustele hobujõude juurde,“ muigab Kristin.  

Kõrvallugu

Kristin on discgolfiga tegelenud 10 aastat ja umbes pool sellest professionaalsel tasemel. Ta ei kujutanud ette, et ühisest meeleolukast õhtust sõpradega metsarajal võib kujuneda tema elutöö alguspunkt.

Et selles maailmas rahvusvaheliselt edu saavutada, on vaja kindlasti ka sünnipärast andekust, kuid eeskätt sihikindlust ja enda teele kindlaks jäämist. Hoolimata kõigist takistustest, kus tema valikut heaks ei kiidetud – öeldi, et see on nii USA-keskne ja Euroopas pole keegi selles valdkonnas edusamme teinud; eriti naisena on sellel alal raske läbi lüüa jms –, on ta täna maailmas naiste seas number üks.

Kristin ei visanud püssi põõsasse, vaid liikus oma rada pidi edasi. Ja nüüd toob valitud tee talle kümnekordselt tagasi. Järelikult, kui tunned, et see ala kutsub ja sisetunne on õige, siis ei saa sellega mööda panna.

Tihti avastab Kristin, et tema lugu inspireerib teda ennastki, eriti neil hetkedel, kui motivatsioon on kadunud. „On hetki, kus küsin endalt, kas ikka jätkata. Siis lülitan oma loogika välja ja vaatan, mida mu sisetunne ütleb. Kas siin on teemat, millega edasi liikuda. Kui tunne on olemas, siis jään endale kindlaks ja tegutsen unistuste püüdmise suunal.“

Kes on Kristin Tattar?

Kristin Tattar on Eestis sündinud discgolfar, kes on tuntud üle kogu maailma. Ta on saavutanud suurepäraseid tulemusi ja püstitanud mitmeid rekordeid, mis on teinud temast ühe silmapaistvaima mängija disc golfi maailmas. Tema edu ja pühendumus näitavad, et oma unistuste järgimine ja iseendaks jäämine võivad tuua suurepäraseid tulemusi.

Kristin Tattari auto, Porsche Macan T

Auto, mis muutub üha ainulaadsemaks. Viimane võimalus soetada bensiinipõlvkonna mudel.

Vaata lisa

 

Viimati muudetud: 27.06.2024